تبلیغات

MarqueeCode

اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم ***خداوند سرنوشت هیچ قومی و «ملّتی» را تغییر نمی دهد مگر آنكه آنها خود تغییر دهند*** به نگاه زیبا خوش آمدی*****به یاد داشته باش :اگر گویی که بتوانم , قدم در نه که بتوانی اگر گویی که نتوانی , برو بنشین که نتوانی.*****امیدواریم آرزوهای امروزت برای فرداها به اندازه نامت که اشرف مخلوقات است بزرگ باشد**

MarqueeCode

نگاه زیبا

نگاه زیبا
آن روز که همه به دنبال چشمان زیبا هستند تو به دنبال نگاه زیبا باش ...دکتر علی شریعتی 
۱۲ روش ساده برای تشخیص دروغگوها

وقتی با كسی بحث می كنیم پیش می آید كه صورت مان را لمس كنیم اما زمانی كه كسی دروغ می گوید این كار را بیش از حد انجام می دهد.
۱۲ روش ساده برای تشخیص دروغگوها
پینوكیو را یادتان هست؟ وقتی دروغ می گفت یك دماغ شش متری خیلی تابلو روی دستش می ماند كه فقط با كمك فرشته مهربان درمان شد. حال تصور كنید اگر این اتفاق در واقعیت هم می افتاد چه غوغایی به پا می شد. یك جورهایی دماغ همه توی چشم همدیگر بود و اصلاً نمی شد در هیچ جای دنیا رفت و آمد كرد. خودتان هم دروغ می گویید؟ به نظرتان اگر دروغ نبود، دنیا جای بهتری برای زندگی كردن نبود؟ باید عرض كنیم كه همه آدم ها، حتی با وجدان ترین شان معمولاً روزی دو بار دروغ می گویند اما چوب خط بعضی ها خیلی پر است و روزانه از دویست بار هم بیشتر زبان به دروغ می گشایند و صد البته كه كك شان هم نمی گزد؛ در هر حال اگر نمی خواهید سرتان كلاه برود و می خواهید دست آدم های دروغگو را رو كنید، به واكنش ها و سیگنال هایی كه می فرستند خوب توجه كنید. در این صورت شناسایی آنها كار چندان سختی هم نیست.

اصلی ترین راه برای شناسایی یك فرد دروغگو این است كه زبان بدن را یاد بگیرید. دروغ گفتن اصلاً كار بی اهمیت و ساده ای نیست. هر كسی هم كه دروغ می گوید بدون شك ردپایی از خود به جا می گذارد. دروغگو به راحتی می تواند سر و ته حرف خود را هم بیاورد چون در بعضی مواقع بارها و بارها تمرین كرده است و می داند چه می خواهد بگوید اما كنترل كردن و مدیریت زبان بدنش كار چندان ساده ای نیست. در واقع نقطه ضعف هر دروغگویی زبان بدن اوست كه در اختیارش نیست و شما می توانید با رمزگشایی آن به كذب بودن گفته هایش پی ببرید. البته توجه داشته باشید كه همه این علائم در مورد همه صدق نمی كند و این گونه نیست كه با دیدن یكی از این علائم تصور كنید كه طرف صحبت تان دارد دروغ می گوید اما اگر به حسن نیت طرف شك دارید و تصور می كنید حقیقتی را از شما پنهان می كند، با دقت بیشتری روی حركت هایش تمركز كنید و اگر چند تا از علائم زیر را در رفتارش دیدید می توانید به صحت گفته هایش شك كنید.

۱. دروغگو جلوی دهانش را می گیرد


وقتی با كسی بحث می كنیم پیش می آید كه صورت مان را لمس كنیم اما زمانی كه كسی دروغ می گوید این كار را بیش از حد انجام می دهد. یكی از رایج ترین حركت ها این است كه فرد دروغگو با دست جلوی دهانش را می گیرد؛ سپس بینی اش را لمس می كند. این حركت از كودكی با ماست چون معمولاً بچه ها ناشی هستند و همیشه موقع دروغ گفتن دست شان را به سمت دهان شان می برند. زمانی كه بزرگتر می شویم، كمی حرفه ای تر رفتار می كنیم اما باز هم این عادت در ما هست. برای همین هم دست آدم دروغگو بی اختیار به سمت صورتش می رود، گوشه لب و یا لب بالایی را می خاراند و یا همان طور كه گفتیم دماغش را لمس می كند. دلیلش هم این است كه مغز از این وضعیت ناراحت است و به دست ها دستور می دهد تا جلوی دهان را بگیرند و اجازه ندهند دروغی از آن خارج شود. البته مغز موفق نمی شود اما شما موفق می شوید با دیدن این رفتار بفهمید طرف در حال دروغ بافی است.

۲. دروغگوها تپش قلب دارند


با هر كلمه دروغ ضربان قلب دروغگو بالا می رود. اگر طرف كمی ناشی باشد امكان دارد تپش قلب او را حس كنید. از این مهمتر اینكه گاهی همراه این مسئله شخص عرق می كند.

۳. مردمك چشم دروغگو بزرگتر می شود

تشخیص این یكی كمی سخت است اما ردخور ندارد. به خاطر دلایل ساده فیزیولوژیكی مردمك چشم های فرد دروغگو بزرگتر می شود. اگر متوجه شدید به طور ناگهانی اندازه مردمك چشم های طرف صحبت تان بزرگتر شد، علامت این است كه ریگی به كفش دارد و واقعیت را نمی گوید. علاوه بر این آدمی كه دروغ می گوید بیشتر از حد طبیعی پلك می زند.

۴. دروغگو حركت های افراطی از خود نشان می دهد


دروغگو مدام جنب و جوش دارد و تغییر وضعیت می دهد. برای همین این پا و آن پا می كند، روی صندلی جابجا می شود، پاهایش را روی هم می اندازد و مدام جای آنها را عوض می كند و خلاصه اینكه یك جا بند نمی شود. اگر دیدید طرف صحبت تان مانند مار ماهی وول می خورد، بدانید كاسه ای زیر نیم كاسه اش است.

۵. دروغگو در مشتش سرفه می كند


كسی كه دروغ می گوید دلشوره دارد و حركت های غیر ارادی از خود نشان می دهد؛ برای مثال كسی كه دروغ می گوید آرام در مشتش سرفه می كند. یا اینكه یك گام به عقب می رود و بدنش را عقب می كشد. گاهی هم بازوها را به بالای سر می برد و دستی به پشت سرش می كشد. دروغگوهای حرفه ای هم بعضی از این حركت های ناخودآگاه را بروز می دهند.

۶. لبخند دروغگو تصنعی است


اگر می بینید طرف مقابل به زور سعی می كند لبخند بزند و لبخندش فقط به باز شدن دهانش ختم می شود، بدانید در حال لاپوشانی دروغش است. یك لبخند صادقانه و درست و حسابی كاملاً پت و پهن است و تمام ماهیچه های صورت را درگیر می كند؛ یعنی اینكه گوشه لب ها كاملاً به عقب كشیده می شود، گونه ها منقبض می شوند و گوشه چشم ها كاملاً چین می خورد.

۷. دروغگو چانه اش را زیاد لمس می كند


از دیگر ژست هایی كه فرد دروغگو به طور ناخوداگاه بروز می دهد این است كه چانه خود را لمس می كند، دست به موها می كشد، گونه هایش را می مالد و یا اینكه با گوشش بازی می كند. البته تاكید می كنیم خاراندن یا لمس چانه الزاماً علامت دروغگویی نیست اما اگر به طرف شك دارید و مجموعه ای از این علائم را دیدید، بهتر است بیشتر حواس تان را جمع كنید.

۸. دهان دروغگو خشك می شود


تشویش درونی باعث می شود دهان شخص دروغگو خشك شود. دروغگو به سختی آب دهانش را قورت می دهد و مدام لب هایش را با زبان تر می كند. اینها همه علائم استرس و دلهره درونی اوست كه احتمالاً از لو رفتن می هراسد. لیوان آب هم گلوی خشك دروغگو را تر نمی كند.

۹. دروغگو تیك عصبی دارد


دروغگو به طور غیر ارادی ابرو در هم می كشد، نگاهش را می دزدد و یا مدام پلك می زند. ماهیچه های صورت آدم دروغگو به طور جزئی منقبض می شوند چون ماهیچه های صورت به طور مستقیم با مغز در ارتباطند؛ به همین دلیل دروغگو به سختی می تواند حركت هایش را به طور ارادی كنترل كند. چهره دروغگو به طور غیرعادی حالت عوض می كند.

۱۰. دروغگو چشم هایش را می مالد


زمانی كه به كسی شك كرده اید و می بینید با انگشت اشاره چشمش را می مالد، بدانید كه فریب و نیرنگی در كار است. دروغگو این كار را انجام می دهد چون می خواهد تماس دیداری را قطع كند و موقعیتی ایجاد كند كه این طرف و آن طرف را نگاه كند. برای همین هم به طور غیر ارادی دست به طرف چشم ها می برد.

۱۱. دروغگو دست هایش را پنهان می كند


همه ما در زمان عادی موقع حرف زدن دست هایمان را تكان می دهیم؛ اصلاً با حركت دست ها سعی می كنیم منظورمان را بهتر بیان كنیم اما دروغگو حین حرف زدن این كار را نمی كند بلكه برعكس سعی می كند تا جایی كه امكان دارد حركت دست هایش را كنترل كند، به همین دلیل هم دست هایش را در جیب یا پشت كمر می گذارد، آنها را قلاب می كند یا بدون هیچ تكانی دست ها را به حال خود رها می كند.

۱۲. دروغگو بیشتر عرق می كند


این یكی دیگر دروغگو را كاملاً تابلو می كند؛ تعریق زیاد نشان دهنده استرس و تشویش درونی فرد است. معمولاً صورت دروغگو قرمز می شود و عرق می كند. كسی كه می ترسد دستش رو شود، عصبی و نگران است. برای همین هم غدد مولد عرق كه به سیستم عصبی وصل هستند عرق بیشتری تولید می كنند. لباس های خیس آدم دروغگو دستش را رو می كند.

كاری كه شما باید بكنید

اگر واقعیت را می دانید و مطمئن هستید طرف دارد دروغ می گوید، مراعات را كنار بگذارید و بگویید كه می دانید دروغ می گوید. اجازه ندهید او به این كار عادت كند.

او را سوال پیچ كنید و بخواهید كه جزئیات بیشتری بدهد. به خاطر اینكه دروغگو به داستان سختگی اش شاخ و برگ می دهد. شما هم كم نیاورید و درباره مواردی كه مشكوك به نظر می رسند، سوال پیچش كنید. احتمال دارد بخواهد به شما احساس گناه بدهد و گله كند كه به او اعتماد ندارید. گوش تان به این حرف ها بدهكار نباشد، اگر حس تان می گوید او دارد دروغ می گوید پافشاری كنید.

شما به او احساس گناه بدهید. بستگی دارد طرف چه نسبتی با شما دارد؛ برای مثال بگویید تو كه به دوست چندین ساله ات دروغ نمی گویی؟

معمولاً آدم دروغگو حرف های ضد و نقیض می زند. از طرفی هم همیشه گفته اند دروغگو حافظه ندارد. برای همین پا پی اش شوید و بخواهید بخش هایی از داستانش را تكرار كند. البته این تكنیك زمانی خوب جواب می دهد كه طرف یك داستان طولانی سرهم كرده باشد.

بلوف بزنید. طرف را در موقعیتی قرار دهید كه تصور كند حقیقت را می دانید؛ برای مثال طرف ادعا می كند پول ندارد طلب شما را پس بدهد. می توانید با لحن ارامی بگویید: «جدی! عجیبه! پس چرا فلانی دیشب می گفت می خواهی ماشین ات را بفروشی تا یك مدل بالاتر را بخری؟» اگر دروغ گفته باشد تمام نقشه هایش نقش بر آب می شود و خودش را لو می دهد. البته حواس تان باشد كه خیلی با قاطعیت بلوف نزنید؛ به خاطر اینكه امكان دارد اشتباه كرده باشید. در این صورت خودتان كلی ضایع می شوید.

منبع:afkarnews.ir

[ سه شنبه 7 آبان 1392 ] [ 11:18 ق.ظ ] [ احسانپور ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

" هــــــر کســ درکتـــابـــــی
یـــــا نوشتــــــه ای
بــــــر من صلــــــــواتــــــ بفرستــــــد
تـــــا نـــــام مـــــــن در آنـــ کتــــابــــ هستــــ ،
ملائکــــــه بــــــرای او
از درگــــــاه حــــــــق
طلــبـــــ آمـــــــــرزشــ مــی کننـــــد! "

"پیامبـــــــــــر اکـــــرمـــ(ص)"


الـلّـهُ هّـــــمَ صّــــــلِ علــــــی محمّــــــــد و آلــــِ محمّـــــــد و عَجـــــل فَـــــــرَجَــــهّـــــــمـــ

..........................................
سلامی به گرمی آفتاب و به لذت برف بازی

سلامی به زیبایی نگاه تو

به نگاه زیبا خوش آمدی ,ای اشرف مخلوقات

در این فضای مجازی کوچک سعی بر این است مطالبی ارائه شود که تداعی
کننده مفاهیمی چون طراوت ,نشاط ,پیشرفت, آرامش ,موفقیت ,بینشی درست ,ارده ی قوی و به طور کلی هرآنچه را که برای زیباتر کردن نگاهمان به زندگی که لایق آن هستیم لازم است و ما از آنها غافل هستیم, باشد.

این مطالب عموما از مطالب مفید و معتبر روانشناسی در اینترنت ,کتابهای نگاشته شده دراین زمینه ,مجلات و.... با ذکر منبع می باشد.

لطفا از دیگر صفحات وبلاگ نیز دیدن کنید شاید مطلبی که بیشتر به درد شما میخورد در صفحه ی دیگر باشد.

یادمان باشد:ما به دنیا آمده ایم که با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم.
آیت الله بهجت (ره)


باتشکر از حضور گرمتان

نگاه زیبا.

...............................................

ماه من ، غصه چرا ؟!
آسمان را بنگر ،
که هنوز،
بعد صدها شب و روز
مثل آن روز نخست
گرم وآبی و پر از مهر ، به ما می خندد !
یا زمینی را که، دلش
ازسردی شب های خزان
نه شکست و نه گرفت !
بلکه از عاطفه لبریز شد ونفسی از سر امید کشید
ودر آغاز بهار ، دشتی از یاس سپید
زیر پاهامان ریخت ،
تا بگوید که هنوز،
پر امنیت احساس خداست !
ماه من غصه چرا !؟!
تو مرا داری و من هر شب و روز ،
آرزویم ، همه خوشبختی توست !
ماه من ! دل به غم دادن و از یاَس سخن ها گفتن
کارآن هایی نیست ، که خدا را دارند …
ماه من !
غم و اندوه ، اگر هم روزی،
مثل باران بارید
یا دل شیشه ای ات ،
از لب پنجره عشق ، زمین خورد و شکست،
با نگاهت به خدا ، چتر شادی وا کن
وبگو با دل خود ،
که خدا هست ، خدا هست !
او همانی است که در تار ترین لحظه شب،
راه نورانی امیدنشانم می داد …
او همانی است که هر لحظه دلش می خواهد ،
همه زندگی ام ،غرق شادی باشد ….
ماه من !
غصه اگر هست ! بگو تا باشد !
معنی خوشبختی ،بودن اندوه است …!
این همه غصه و غم ،
این همه شادی و شورچه بخواهی و چه نه !
میوه یک باغند
همه را با هم و با عشق بچین …
ولی از یاد مبر،
پشت هرکوه بلند ، سبزه زاری است پر از یاد خدا
و در آن باز کسی می خواند ،
که خدا هست ، خدا هست
و چرا غصه ؟ چرا !؟
نویسندگان
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


کد ساعت فلش


کــد کــَج شــُدَنِ تَصــآویرجاوا اسكریپت